Sayın Van Valimiz Murat  ZORLUOĞLU, ve eşi Sevcan ZORLUOĞLU, Gevaş’a ziyarette bulundular . Gevaş  Kaymakamımız  Sayın İshak ÇINAR ve eşi Sayın Funda ÇINAR hanımefendi  ile  İlçe protokolünce karşılanan  Sayın Murat ZORLUOĞLU, Kaymakamlığa geçerek incelemelerde bulundular. Sayın Murat ZORLUOĞLU, Kaymakamlık ve Belediye ziyaretinin ardından ilçe merkezini gezdi. Esnafın sorunlarını dinleyen Valimiz vatandaşlar ile  sohbet etti.
 
        Hizmetlerin kalıcı olması için, huzur ve güven ortamının önemli olduğunu vurgulayan Sayın Murat ZORLUOĞLU, şunları kaydetti: 
"Yaz boyunca turizm anlamında çok güzel faaliyetler oldu. Van eski günlerine dönme işareti veriyor. Sadece Akdamar Adası'nı bugüne kadar 100 binin üzerinde turist ziyaret etti. İran'dan şu ana kadar gelen turist sayımız 350 bini buldu. Bu sayının yılsonu itibarıyla 450 bine ulaşmasını bekliyoruz. Van'daki huzur ve güven algısı arttıkça, hem turizm hem de yatırım anlamında güzel gelişmeler olacaktır. Yatırımcılar bizlere gelip görüşmeler yapıyorlar.
 
                                "HEDEFİMİZ VAN MERKEZ VE İLÇELERİNİN TEMEL PROBLEMLERİNİ ÇÖZMEKTİR"
 
İSAY2 Galeri
        Çok Programlı Anadolu Lisesinde toplantıya katılan Sayın Murat ZORLUOĞLU "Hedefimiz bu yıl ve önümüzdeki yıl süratle çalışarak, devletimizin ve hükümetimizin buralarda kullanılmak üzere gönderdiği kaynakları en iyi şekilde değerlendirerek, Van merkez ve ilçelerinin temel problemlerini çözmek."  Sözlerine devam etti.
 
                                "MAHALLE MUHTARLARIMIZ TERÖRLE MÜCADELEDE DE BİZİM ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZDIR"
 
        ''Buralarda teröre prim vermez, el birliğiyle terörü bertaraf edebilirsek, ben şahsen Van'ın çok daha iyi noktalara süratle geleceğine yürekten inanıyorum. Bu manada mahalle muhtarlarımız, her alanda olduğu gibi terörle mücadelede de bizim çözüm ortaklarımızdır. Mahallelerde bizim gözümüz, kulağımız, elimiz, kolumuzsunuz. El birliğiyle ilimizi ve ilçelerimizi kalkındırmak için mücadeleye son sürat devam edeceğiz." dedi. 
 
        Ziyarete, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz ÖZFİDAN, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat EKİCİ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları ile Daire Başkanları, VASKİ yetkilileri ve kamu kurum temsilcileri katıldı. 
İSAY2 Galeri