Gevaş kaymakamlığın düzenlemiş olduğu ‘’Muhtarlar günü’’ konulu yemek programına Gevaş Belediye Başkanımız Sayın Sinan HAKAN, Kurum Amirlerin ve Muhtarlarımızın katılımıyla Akdamar turizm de gerçekleşti.
 
Yemek programına ev sahipliği eden Gevaş Kaymakamımız Sayın İshak ÇINAR tek tek gelen misafirleri karşılayarak sıcak sohbetlerde bulundular.
 
Yemekten hemen sonra çay faslı ile devam eden programımız, tüm muhtarlar adına plaket takdimi edilmesi münasebetiyle Sayın Kaymakamımız konuşmalarını yapması için söz aldı. ‘’ Gevaş Farkını Muhtarlarla oluşturdu. Her zaman gurur kaynağımız her zaman en iyi destekçilerimiz oldular. Ben o anlamda da Gevaş Kaymakamı Olarak sizlerden razıyım, Allah’ta sizden razı olsun. Bizleri hiçbir zaman zor durumu düşürmediniz. Her zaman bizleri Farklı bir alanlara da taşıdınız. Bu tabi sizlerin gönül zenginliğinizden kaynaklanıyor. Yani kişiliğinizin olgunluğundan kaynaklanıyor. Bu anlamda da ben sizlere müteşekkirim. Bugün tüm muhtarlarım adına muhtarlar derneği başkanına plaket takdim etmek istiyorum. Tüm muhtarlar adına kabul buyurun.’’ Dedi.
 
Muhtarlar adına Söz alan Dernek başkanı Sayın Nevzat ÇALIMLI ‘’ Sayın Kaymakamız bu onuru bize yaşattığı için 38 mahalle muhtarı adına çok teşekkür ederim. Muhtarlarımız Gerçekten ciddi bir görev altındalar. Devlet arasında köprü görevi görmektedirler. Demokrasinin temel taşından biridirler. Ben bu plaketi ekibim adına almaktan onur ve gurur duyuyorum.  Sayın kaymakamıma çok teşekkür ederim.’’ Dedi. Ve Kaymakamımız Sayın Ishak ÇINAR beğefendilere çiçek takdim ettiler.
 
Kapanış olarak gelen misafirlerini kapıda uğurlayarak  Gevaş’ın sahiline bakan Akdamar adasıyla bütünleşen doğanın bütün renklerinin ahenginde gerçekleşen muhtarlar  günü adlı yemek programına ev sahipliği yapan Gevaş Kaymakamımız sayın İshak ÇINAR’ a teşekkür ederiz.
 
İSAY2 Galeri