Gevaş kaymakamlığın öncülüğünde gerçekleşen Gevaş halkına yönelik büyük toplantı İlçe Tarım  Kredi  Kooperatifi, Vaski Genel Müdürlüğü’n, kurum amirlerin ve mahalle muhtarların katılımı ile gerçekleşti.
 
Konuşmalarını Yapmak Üzere Sözü Gevaş kaymakamı Sayın İshak ÇINAR aldı. ’’Vatandaşların sorunları ihtiyaçları doğrudan bize ileten makamdır muhtarlık. Kanun  yılda iki defa bir araya gelmemizi istemektedir. Bizde bu sıkıntıları sorunları sıcağı sıcağına görüşmek için ayda iki defa görüşmeyi ve halkımızın sorunlarını çözmek için elimizden gelen gayreti sarf etmeliyiz.  Evet bugün çok uzun yoldan gelen misafirlerimiz var. Bizi bilgilendirecekler. Biz ne kadar bilinçli çiftçilik yapıyoruz. İşimizi kolaylaştıracak projeler hibeler destekler bunlar nasıl oluyor. Bununla ilgili bizi muhtarlarımızı bilinçlendirecekler. Muhtarlarımızda  sorumlu oldukları mahallede çiftçileri ile görüşüp bilinçlendirecek. Bu amaç doğrultusunda bir aradayız.  Ve akabinde Vaskin’in sunumu alacaktır. Onlara da çok teşekkür ederiz.  Ben sözü onlara bırakıyorum. Şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.
 
Tarım kredi kooperatif adına konuşmalarını yaparak çiftçilerimize eğitimler ve sunum  yapıldı. Bu sunumda Gevaş’ta ölen Tarım Kredi Kooperatifini yeniden canlandırmak çiftçilerimize her türlü hizmeti sunacaklarını belirttiler.  Öncülüğünü yapan Gevaş Kaymakamı Sayın İshak ÇINAR ile sorunlar sıkıntılar ve istişareler sonucunda Gevaş’ta daha iyi bir hizmet vereceklerin kanaatine varıldı. Gübre, büyük baş , Küçük baş seracılık üzerine her konuda Gevaş’a  hizmet vereceklerini bildirdiler. Çiftçilerimiz daha bilinçli daha kaliteli hizmet sunma gücüne kavuşacaktır. Bu alanda muhtarlarımız ile çiftçilerimiz kaybı ve zararın korkusunu yaşamadan halkına daha iyi hizmet sunacaktır.
 
ESKİ ADIYLA KÖYLERİMİZ 2019 YILINA KADAR  SU FATURASI ÖDEMEYECEK.
 
Muhtarlarımız ve çiftçilerimiz suyun kullanılması konusunda artık daha bilinçliler. Kullanılan suyun ne kadar israf edildiği  bu konuda duyarlı bir vatandaş olmamız gerektiğini hissettirdiler.  Gelecek yıllarda suyun ne kadar önemli olduğunu petrol kadar kıymetli bir hale geleceğini anlattılar.
Aboneliklerin yapılması kaçağın önüne geçilmesi her duyarlı vatandaşın bir görevidir. Yönetim kurulun kararına göre köy halkımızdan abonelik parası alınmayacaktır. Abonelik yapanlara 2019 yılına kadar su faturası gelmeyecektir.  Su sayaçları kurum tarafından yapılırsa 35 tl sayaç bedeli 15 tl takma bedeli karşılanacaktır. Eğer kendisi takarsa hiçbir ücret alınmayacaktır.
 
Sayın Gevaş Kaymakamı İshak ÇINAR Misafirlerini tek tek uğurladıktan sonra toplantı sona erdi.
İSAY2 Galeri