Gevaş Kaymakamlığı  

   
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 

Bulunduğunuz Yer: Belediyeler  >>   Gevaş Belediyesi

 GEVAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 www.gevas.bel.tr/

GEVAŞ BELEDİYESİ ERİŞİM BİLGİLERİ:TELEFON: (0432) 612 20 04   FAKS: (0432) 612 32 86 Nazmi Sezer   Adalet ve Kalkınma Partisi - Ak Parti GEVAŞ Belediye Başkanı 

1964 yılı Gevaş doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Gevaş'ta, lise eğitimini Van'da tamamladı. Vatani görevini tamamladıktan sonra Gevaş'ta ticari hayata atıldı. Ticari hayatını Van'da devam ettirdi.

Gevaş'ta ilk Özel Sürücü Kursu açarak eğitim sektörüne adım attı. Sezer 1993 yılında RP Gevaş İlçe Teşkilatında siyasi hayata başladı. 1999 yılı mahalli  idareler seçiminde FP Gevaş Belediye Başkan Adayı olarak seçime katıldı. Az bir oy farkı ile seçimi kaybetti.  2001 yılında AKP Gevaş İlçe Teşkilatında siyasi hayatını devam ettirdi.

   2004 yılı mahalli idareler seçiminde AKP Gevaş Belediye Başkan Adayı olarak seçime katıldı ve seçimi kazanarak Gevaş Belediye Başkanı seçildi. Halen bu görevine devam etmektedir.

 Sezer evli ve 1 erkek çocuk babasıdır. İyi derecede bilgisayar bilmektedir.

 

  

 

T.C. Gevaş Kaymakamlığı
gevas@icisleri.gov.tr