Türk ulusunu; bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılında saygıyla anıyorum.
Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir.
Aynı çağda yaşayan, gerek kendi milletleri, gerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler, bugün ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Atatürk ise, sevgi ve saygı uyandırarak, Türk milletini, çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni payidar kılmak için O’nun azmi, cesareti ve kararlılığı hiçbir zaman unutulmaz ve herkesçe örnek olacaktır. Kolay kazanılmamış olan bu Devlet geleceğimiz nesillerimiz ile daha sağlam temeller ile inşa edilmeye devam edilecektir.
 
 Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 79. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kahraman Silah Arkadaşlarını, tüm Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.
 
                                                                             Ruhları şad olsun.
 
                                                                                                                           İshak ÇINAR
                                                                                                                       Gevaş Kaymakamı